Klíma s.r.o. logo bez pozadia na svetlé pozadie

Sme špecialisti na tepelné čerpadlá

Aj keď by názov našej spoločnosti mohol evokovať pociť či dojem, že sme klimatizačnou spoločnosťou, nie je tomu zďaleka tak. Samozrejme nevyužiť potenciál tepelných čerpadiel v oblasti klimatizácie by bola chyba, ale oblasť klimatizácie je len našou sekundárnou činnosťou.

Názov našej spoločnosti KLÍMA, znamená niečo ako „podnebie“, „počasie“, „prostredie“, „podmienky okolitého prostredia“ a tomu sa naozaj venujeme. Našim poslaním je vytvárať v budovách podmienky čo najbližšie k tým ideálnym. Z tohto pohľadu si treba uvedomiť, že kým chladenie a klimatizácia v budovách je niekde vôbec nie potrebná, alebo niekde len na niekoľko dní v roku, vykurovanie je potrebné v takmer každej budove viac ako 200 dní v roku! Približne taký je aj pomer našej činnosti, viac ako 95% sa venujeme tepelným čerpadlám a vykurovaniu a zvyšok chladeniu a klimatizácii. Výnimku tvoria dnes už rozšírené univerzálne riešenia, kde jeden systém slúži podľa potreby rovnako a plnohodnotne na vykurovanie aj chladenie.

Tepelným čerpadlám sa venujeme už od roku 2003 teda už takmer 15 rokov. Na slovenskom trhu s tepelnými čerpadlami sme od začiatku až doteraz patrili k priekopníkom a inovátorom. Ponúkame široký výber tepelných čerpadiel od významných výrobcov Atlantic, Hitachi, Daikin a iných. Neustále sa rozvíjame a zdokonaľujeme, patríme medzi firmy s najväčším počtom inštalovaných tepelných čerpadiel. Spolupráca s nami je pre Vás zárukou spokojnosti a komfortu v zime i v lete. Spoliehame sa na špičkové technológie japonských a európskych výrobcov najvyššej kvality. Prinášame len profesionálne riešenia.

Naše začiatky v roku 2003 boli síce skromné, ale už vtedy sme sa venovali ich vývoju a výrobe.

Za zmienku stojí niekoľko zaujímavostí:

1. Prvé inverterové tepelné čerpadlo (1kus) sme vyrobili o približne 4 roky skôr ako ich do sériovej výroby zaviedli významní svetoví výrobcovia. Našim motívom bolo vyriešenie problému s elektorinštaláciou ktorá nedokázala zvládnuť štarty on/off kompresora a bola preťažovaná čo viedlo k jej opakovanému vyhoreniu…

2. vyvinuli sme riadiace jednotky pre systém tepelných čerpadiel dnes známych pod pojmom VRF a VRV a využili sme ich v priemyselnej oblasti ako prví a jediní na Slovensku.

Od našich začiatkov s pokusmi s tepelnými čerpadlami voda-voda až po dnešné presvedčenie, že pre dnešný bežný rodinný dom je takmer jediným vhodným riešením alternatíva vzduch-voda sme sa teda rozhodne nedopracovali náhodou ale cez množstvo aj negatívnych skúseností. V súčasnosti už môžeme smelo vyhlásiť, že sa nemusíme učiť na našich zákazníkoch. Samozrejme radi sa poučíme stále, ale to čo ponúkame našim zákazníkom si najprv čo najlepšie overíme v rámci spoločnosti. Naša spoločnosť má dnes k dispozícii viaceré nehnuteľnosti v ktorých testuje tepelné čerpadlá v reálnej prevádzke, ale aj v umelo vytvorených extrémnych podmienkach. Takýmto spôsobom pre vás vyberáme vždy to riešenie o ktorom sme sa presvedčili, že je tým najlepším pre danú situáciu.

Sme tou správnou voľbou pre vás!

Oprite sa o silnú stabilnú spoločnosť a vyberte si z nášho širokého portfólia tepelných čerpadiel!