Ako nás hodnotia naši zákazníci…

Ing Stanislav Janič
- predseda predstavenstva Chemkostav Michalovce a.s.

V mene celej našej spoločnosti, Vám touto cestou ďakujem za úspešné spolupôsobenie počas uplynulého obdobia na stavbe Tri Veže v Bratislave.  Zároveň by som chcel oceniť Váš profesionálny prístup počas celej realizácie diela.  Verím, že Vaše nápady, pripomienky, pohotovosť a nasadenie boli prospešné tak pre nás ako aj budúcich vlastníkov bytov, aj užívateľov celej stavby. Vieme, že stavba takého rozsahu ako sú Tri Veže, preverí sily, vytrvalosť, a schopnosti všetkých zúčastnených strán. K celkovému úspešnému koncu dopomohla aj Vaša ochota spolupracovať aj v kritických situáciách, a Vaše skúsenosti nám boli všetkým užitočné.
Ladislav Filo
- Zákazník / Sládkovičovo

Pred niekoľkými rokmi som oslovil spoločnosť KLÍMA, s.r.o. aby mi vypracovala cenovú ponuku na tepelné čerpadlo. Pôvodne som mal už nainštalované čínske tepelné čerpadlo ktoré v podstate aj fungovalo, ale bolo veľmi hlučné a začali sa u neho aj rôzne iné problémy. Mimochodom to tepelné čerpadlo malo len približne 3 roky, takže veľa nevydržalo. Samozrejme oslovil som aj množstvo iných dodávateľov a informoval som sa kde sa dalo aby som niekomu nenaletel. KLÍMA, s.r.o. ma nakoniec presvedčila referenciami a skúsenosťami. Aby som sa ubezpečil, že si správne vyberám spísal som približne 60 otázok ktoré ma trápili a neboli mi o tepelných čerpadlách jasné. Len KLÍMA, s.r.o. mi dokázala všetky otázky a ešte aj ďalšie zodpovedať uspokojivo a tak, že keď som si odpovede kontroloval, všetko sa ukázalo ako pravdivé. Tu musím oceniť, že s takou vysokou odbornosťou som sa ešte nestretol. Ďalším príjemným prekvapením boli technici, keď som sledoval ich prácu, ich komunikáciu a trpezlivosť s akou odpovedajú na moje otázky, musím povedať, že také niečo som ešte nezažil. Nezostalo mi iné iba ich odporúčať. Teraz už majú obidvaja moji susedia od nich tepelné čerpadlo a odporúčame ich už traja. Nakoniec od tej doby ubehlo už viac rokov a moje aj skúsenosti susedov potvrdzujú že sme sa dobre rozhodli. Odporúčam samozrejme aj tepelné čerpadlá Daikin Altherma. Keď mi ho namontovali a spustili, nechcel som veriť že už funguje, ani na niekoľko metrov som nič nepočul iba také jemné pískanie. V porovnaní s mojim pôvodným čínskym tepelným čerpadlom bolo oveľa tichšie. No a na záver som rovnako v porovnaní s tým čínskym tepelným čerpadlom dosiahol až skoro 30% úsporu oproti predchádzajúcim rokom. Teraz som už presvedčený, že tepelné čerpadlo Daikin bolo správnym výberom.
Juraj B.
- Zákazník / Šurany

KLÍMA, s.r.o. mi spracovala cenovú ponuku, avšak už pred tým som dlhšie jednal s inou spoločnosťou a tak som sa rozhodol, že tepelné čerpadlo Daikin Altherma HT (vysokoteplotné) kúpim od nich, ak mi ho vedia dodať za takú alebo podobnú cenu ako KLÍMA, s.r.o. Tá druhá spoločnosť súhlasila a podpísali sme zmluvu o dielo. Následne som uhradil dohodnutú zálohu...A vtedy to prišlo, po dodávateľovi akoby zaľahla zem. Nakoniec po 3 mesiacoch a naťahovaniach mi dodali tepelné čerpadlo a namontovali. Montáž robila spoločnosť ktorá sa prezentovala ako veľmi skúsená s množstvom inštalovaných tepelných čerpadiel. Na moje prekvapenie však tepelné čerpadlo po ukončení montáže nefungovalo tak ako malo, okrem iného mi nedokázali ďalšie 3 mesiace spustiť ohrev teplej úžitkovej vody v zásobníku aďalšie veci tiež nešli tak ako mali. Po pol roku som sa odhodlal znovu kontaktovať spoločnosť KLÍMA, s.r.o. Vysvetlil som im situáciu a požiadal ich o pomoc. Po krátkom vyjednávaní so spoločnosťou Daikin nás navštívili pracovníci spoločnosti KLÍMA, s.r.o. a zistili aktuálny stav. Mierne ma prekvapili pretože predchádzajúca firma dodala nesprávny trojcestný ventil ktorý nekomunikoval s riadiacou jednotkou tepelného čerpadla a nedodali teplotné čidlo a preto tepelné čerpadlo nemohlo ohrievať teplú úžitkovú vodu. Navyše vnútorná jednotka a vonkajšia jednotka neboli vhodné na vzájomnú kombináciu pretože išlo o vysokoteplotné tepelné čerpadlo. Spoločnosť KLÍMA, s.r.o.mi nijako nedala pocítiť, že som sa predtým rozhodol pre inú spoločnosť a do niekoľkých dní kým sa objednali správne a chýbajúce komponenty mi odstránili všetky problémy. Zaujímavé bolo, že súhlasili s tým, že im zaplatím až po úspešnej skúšobnej prevádzke. Situácia nastala ešte minulý rok 2012 a zaplatil som im až koncom Marca 2013 - po celú tú dobu tepelné čerpadlo fungovalo bez problémov. Môžem povedať že prístup spoločnosti KLÍMA, s.r.o. bol skutočne profesionálny tak po odbornej stránke ako po obchodnej. Dnes veľmi ľutujem, že som hneď neprijal ponuku spoločnosti KLÍMA, s.r.o. Neviem si ani predstaviť čo by som robil keby mi nepomohli. Mojich viac ako 10.000,- € by bolo zrejme zbytočne vyhodených. Už predtým som si ich preveril aj u spoločnosti Daikin a mal som na nich najlepšie odporúčania. Teraz už viem prečo a som aj ochotný Vám to tepelné čerpadlo ukázať. (samotná inštalácia stojí za pozornosť nakoľko je tepelné čerpadlo inštalované na fotovoltaickú elektráreň ako zdroj elektriny)
Dušan S.
- Zákazník / Banská Bystrica

Som projektant a mal som možnosť porovnať parametre a kvaylity tepelných čerpadiel iných výrobcov. Na vykurovanie rodinných domov bežne projektujem plynové kotly aj iné tradičné riešenia podľa požiadaviek zákazníkov a to najmä od tradičných dobre známych a overených výrobcov. Pri tepelných čerpadlách však musím uznať že títo tradiční výrobcovia vykurovacej techniky nemôžu konkurovať tradičným výrobcom tepelných čerpadiel. Po zvážení výhod a nevýhod množstva iných výrobcov som sa rozhodol pre tepelné čerpadlo Daikin Altherma. Do vlastného domu som si rozhodne chcel dať tú najvyššiu kvalitu. Na základe odporúčania som sa rozhodol zabezpečiť montáž tepelného čerpadla od spoločnosti KLÍMA, s.r.o.  ktorú označili ako najskúsenejšiu firmu v okolí Banskej Bystrice.
Neželal si zverejniť meno
- Zákazník / Rakúsko

U inej spoločnosti som zakúpil tepelné čerpadlo Daikin Altherma, po viac ako roku prevádzky začali problémy s tepelným čerpadlom aj ohrevom teplej úžitkovej vody. KLÍMA, s.r.o. mi pomohla. Spoločnosť ktorá mi to dodala a namontovala na moje výzvy nereagovala a problém neodstránila. Kontaktoval som spoločnosť Daikin a oni mi odporučili spoločnosť KLÍMA, s.r.o. pretože mali takú skúsenosť že servisu a prevádzke tepelných čerpadiel sa rozumejú veľmi dobre a na rozdiel od iných predajcov radi pomôžu aj iným ako svojim zákazníkom. Dohodli sme stretnutie na mieste inštalácie a problém sa zakrátko vyriešil. Aj keď problém nebol v tepelnom čerpadle, ale externom zariadení, KLÍMA, s.r.o. to zistila a pomohla závadu odstrániť. S prístupom KLÍMA, s.r.o. som veľmi spokojný. Odporúčm ich, vidieť že sa tomu naozaj rozumejú.
Adriana Paganíková a Miroslav Paganík
- Zákazník / Horná Mariková - pri Púchove

Dobrý deň, vlastníme tepelné čerpadlo Atlantic Excelia 16, ktorým vykurujeme dvojpodlažný dom 2 x 100 m2. Systém rozvodu vykurovania je na spodnom podlaží riešený pôvodnými radiátormi, vrchné podlažie je vykurované podlahovým vykurovaním. Výstup z tepelného čerpadla sa pohybuje od 30 C do 50 C v závislosti od vonkajšej teploty. V zime 2016 / 2017 boli teploty - 27 C v noci a - 17 C cez deň počas 14 dní. Bol to fantastický test. Samozrejme dom máme zateplený. Bol som prekvapený, že vďaka rozmrazovaciemu systému tepelné čerpadlo fungovalo ani nepreplo na vykurovanie záložnými špirálami. Rozmrazovanie sa uskutočňovalo každých 20 až 40 minút. Regulácia je nastavená na strednej krivke a funguje perfektne. Väčšinou používame automatický režim. Pri silných mrazoch používame komfortný režim. V lete nechávame na útlmový režim, aby čerpadlo bolo pripravené sa zapnúť, ak sa vyskytne chladnejšia noc.  Zároveň vyhrieva celoročne teplú vodu cca na 45 C.  Máme 300 L zásobník na teplú vodu. Okrem silných mrazov je hlučnosť vonkajšej jednotky prijateľná, vo vnútri domu nepočuteľná. V jesenných a jarných mesiacoch je vonkajšia jednotka takmer nehlučná. Vnútorná jednotka je tichá. Náklady na prevádzku zatiaľ vychádzajú od 600,- do 1200,- Eur podľa zimných výkyvov. Náklady na teplú vodu celoročne sú zanedbateľné.